Popüler Sinema

Paylaş
Haberler

"Hashtag" 24 Nisan'da vizyonda!

"Hashtag" 24 Nisan'da vizyonda!

Ayşen Tan Yıldırım’ın yapımcılığında; Başaran Şimşek’in yönettiği film; bir zamanlar sosyal medya fenomeni (influencer) olan Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem’in başına gelenleri anlatıyor.  

 

Senaryosunu Özden Uçar ve Onur Böber’in birlikte yazdıkları film, zamana yenik düşmüş, sıradanlaşmış ve çıkış arayan bu altı fenomenin bir dağ evinde yaşadıkları gerilimli ve korku dolu anlara odaklanıyor.  Kendilerini deneysel bir filmin içinde bulan, gerçeklikle bağları kopan gençler nasıl bir olayın içine düştüklerini anlamaya çalışırken bir yandan da başlarına gelen bu olaydan kurtulmaya çalışırlar… Hashtag korku sinemasına farklı bir açıdan bakarak, sosyal medyada ünlenmiş fenomenlerin yüreğine korku salıyor! Yüzleşmeye hazır olun!

 

Filmin karakterlerini tanıyalım…

 

DAMLA:

 

Özgüveni yüksek, ukala, kendini beğenmiş, her konuda muhakkak söyleyecek bir sözü olan ve asla birinciliği kimseye kaptırmamaya niyetli bir fenomen Damla… O yüzden  bu sinema filmi onun için çok önemli, günde milyarlar kazansa da kanalından, eğer bir film yıldızı olursa, diğer influencerlardan sıyrılıp, istediği saygın şöhrete kavuşacak.

 

 

 

GÜLBEN

 

Tek yaptığı makyaj videoları paylaşmak olan, biraz da korkak bir arkadaşımız Damla ile iyi geçinmeye çalışıyor, ondan biraz çekiniyor. Bu sinema filmi onun için acayip bir fırsat.

 

 

 

BALABAN

 

Balaban'ı şınav çekerken, ağırlık kaldırırken, kameraya kaslarını gösterirken ve en sonunda bir club’da kızlarla dans ederken görebilirsiniz. Bu sinema filmine başvurması da onun için sadece bir macera.

 

 

 

ÖNER

 

Namı diğer şaka makinesi, sokakta birilerinin suratına su atıp kaçıyor ya da gereksiz şakalarına insanlar bayılıyor ama diğerlerine nazaran daha insaflı.  Hayatı komediden ibaret...

 

 

 

YAMAN

 

Yaman para için her şeyi yapabilecek bir insan… Sokaklarda insanlara para teklif ederek, sınırlarını test etmekte beis görmüyor  O da para ün ve şöhret için her şeyi yapmaya çalışacak. Şansı var mı göreceğiz.

 

 

 

EYLEM 

 

Bu gösterişten uzak, tatlı yogacı kız bunların arasında ne arıyor diye sormak lazım. Belki de hepsinden farklı bir misyonu var!

 

 

 

ASİSTAN KIZ

 

Çekilecek olan sinema filminin gizemli asistanı… Yönetmenin direktiflerini iletmekten sorumlu, gözlüklü, sıradan görünümlü çok göze batmayan bir kız.

 

 

 

SİNOPSİS

 

Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem 20’li yaşlarının ikinci yarısına gelmiş, kariyerlerine internet videoları çekerek başlamış ve zamanında çok iyi paralar kazanmış influencer’lardır. Giderek kendilerini yenileyemedikleri ve arkalarından gelen yeni nesille rekabet edemez hale düştükleri için sıradanlığa düşmüş, kazançları azalmaya başlamış bir halde çıkış yolu aramaktadırlar. Geçmişte yaşadıkları bir olay nedeniyle uzun süredir bir araya gelmeyen grup, bir yapım şirketinden aldıkları ilginç bir film görüşmesi çağrısı üzerine bir araya gelirler. Damla ve diğerleri yapım şirketinin ofisinde, kendilerini karşılayan asistan kızdan filmle ilgili bilgileri alırlar. Hiç görmedikleri bir yönetmen ve senaryo olmamasına karşın film teklifini kabul eden grup, çekim mekanı olan görkemli dağ evine giderler.

 

Özüm Çakır, Ela  Yörüklü, Gülderen Güler, Burak Çoban, Ergülcan Akıncıoğlu, İrem Diri, Eren Emingil ve Elif İlkim Katmerci’nin rol aldığı Hashtag 24 Nisan’da CGV Mars dağıtımıyla vizyonda olacak.

 

https://twitter.com/hashtagfilm2020                      

 

https://facebook.com/pg/hashtagfilmi                               

 

https://instagram.com/hashtagfilmi

Etiketler: hashtag

YORUMLAR

Ziyaretçi Gönder

ELEŞTİRİLER

Hüzünlü bir festivalin ardından…

Hüzünlü bir festivalin ardından…

Fırat Sayıcı

Yeni Leyla ile Mecnun Exxen Aldırır mı?

Yeni Leyla ile Mecnun Exxen Aldırır mı?

Duygu Kocabaylıoğlu

GÜLE GÜLE CRAIG...

GÜLE GÜLE CRAIG...

Duygu Kocabaylıoğlu

Gezinti

İletişim
Bize Yazın:


Gönder Max. 1000 karakter
Populer Sinema: #txt
Mesaj Gönder:
Gönder Max. 1000 karakter