Popüler Sinema

Paylaş
Haberler

'Altın Aslan' Joker'in!

'Altın Aslan' Joker'in!

İtalya'da bu yıl 76'ncısı düzenlenen Venedik Film Festivali'nin büyük ödülü "Altın Aslan", ABD'li yönetmen Todd Phillips'in çektiği "Joker" filmine verildi. Venedik'teki Lido Yarımadası'nda yapılan dünyanın en eski film festivali, ödül töreniyle son buldu.

 

Festival büyük ödülü "Altın Aslan"a, yönetmenliğini Todd Phillips'in yaptığı ve başrolünde Joaquin Phoenix'in oynadığı, Amerikan yapımı psikolojik gerilim türündeki "Joker" filmi layık görüldü.

 

Festivalde en iyi yönetmene verilen "Gümüş Aslan" ödülünü ise "Om det oandliga" filmiyle İsveçli yönetmen Roy Anderson aldı. Hakkında bir çocuğa yönelik cinsel istismar suçlaması ve mahkumiyet kararı olması sebebiyle festivale katılımı tartışma konusu olan Polonyalı yönetmen Roman Polanski'nin "J'accuse" isimli filmi ise Jüri Büyük Ödülü'ne layık görüldü.

 

Bu yılki Jüri Özel Ödülü'nü ise İtalyan yönetmen Franco Maresca'nın çektiği "La mafia non è piu quella di una volta" isimli film aldı. 

 

Festivalde "Geleceğin Aslanı" ödülü, Amjad Abu Alala'nın yönetmenliğini yaptığı "You will die at 20" isimli filme verildi.

 

Ödül gecesinde, en iyi erkek oyuncu ödülüne "Martin Eden" isimli filmde gösterdiği performansla İtalyan aktör Luca Marinelli layık görülürken, en iyi kadın oyuncu ödülünü ise "Gloria Mundi" filmindeki rolüyle Fransız aktris Ariane Ascaride aldı. 

 

Festivalde geçen yıl "Altın Aslan" ödülünü, Meksikalı yönetmen Alfonso Cuoron'un "Roma" filmi kazanmıştı.

YORUMLAR

Ziyaretçi Gönder

RÖPORTAJLAR

"İyi bir kısa film zekâ, pratiklik v...

"İyi bir kısa film zekâ, pratiklik v...

Fırat Sayıcı

Elif Dağdeviren: "Sinema, Türkiye ma...

Elif Dağdeviren: "Sinema, Türkiye ma...

Fırat Sayıcı

Ferhat Özmen: "Gelecek için hep hazı...

Ferhat Özmen: "Gelecek için hep hazı...

Fırat Sayıcı

SEANSLAR

Göster

Gezinti

İletişim
Bize Yazın:


Gönder Max. 1000 karakter
Populer Sinema: #txt
Mesaj Gönder:
Gönder Max. 1000 karakter