Popüler Sinema

Paylaş
Haberler

İstanbul Film Festivali'nde Bugün!

İstanbul Film Festivali'nde Bugün!
İstanbul Film Festivali'nde 3 nisan günü neler olacak?

 

KIESLOWSKI’NİN ÖĞRENCİSİNDEN ERKEK KARDEŞLER Sinemaseverlerin Polonya denince aklına gelen isimlerden Kieslowski’nin öğrencisi Greg Zglinski festivale Cesaret / Courage adlı filmiyle konuk olduyor. İki erkek kardeşin ilişkisini mercek altına alan film, İstanbul izleyicisinden önce Polonyalılar’ı da oldukça etkilediği gibi katıldığı festivallerden bol bol ödül toplamış. Filmin oyuncularından Robert Wieckiewicz, Atlas Sineması’nda 13.30 seansında gösterilecek filminin hemen ardından festival takipçileriyle bir kez daha buluşarak izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

 

FRANSA’DAN SICACIK VE HINZIR OTOBİYOGRAFİK BİR UYARLAMA Ünlü Fransız yönetmen Rémi Bezançon, aileye katılan bebekle hayatları tepetaklak olan genç çiftin hikâyesini genç annenin başına gelenler üzerinden hamilelik ve doğum konusunda akıllarda olan klişe fikirleri yıkarak işliyor. Prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan Aramızda Bebek Var / A Happy Event Fitaş 4’te saat 13.30 seansında izleyicilerle buluşacak. Kahkahalarla dolu gösterimin ardından yönetmen Bezançon, izleyicilerle buluşarak soruları yanıtlayacak.

 

TAHRAN YOLUNDA ‘ANLATIL(A)MAYAN’ BİR YAS HİKAYESİ Yönetmen Morteza Farshbaf filmini çekerken bu ilk filmiyle İstanbul Film Festivali’ni ziyaret edeceğini hiç düşünmüş müdür bilinmez ama filmin kulaktan kulağa yayılan büyüsü festival takipçilerini beklenmedik şekilde etkilemiş gibi görünüyor. Farshbaf filmiyle ilgili olarak “Filmimde işaret dili kullanıldığı için İranlı izleyiciler için de altyazı kullanmak durumunda kaldık, bence altyazılar bu filmin en önemli öğelerinden biri. Bu film izlenmenin yanı sıra okunuyor da” demişti. Yas / Mourning filminin gösterimi ardından yönetmenle buluşmak isteyenler Atlas Sineması’nda 16.00 seasını kaçırmasın...

 

ŞEYTAN ADASI’NDAN KAÇIŞ 13 yıllık zorlu bir çalışmanın ardından gerçekleştirdiği filmiyle Marius Holst bir kez daha seyirciyle karşı karşıya gelercek. Bastoy Adası’nda bir ıslahevinde geçen ve gerçek olayları yansıtan Şeytan Adası'nın Kralı / King of Devil’s Island adlı filmiyle ilgili merak edilenlere ışık tutmak için Fitaş 4’te 16.00’da gerçekleştirilecek gösterimin ardından salonda festival takipçileriyle birlikte olacak.

 

DÜNYA FESTİVALLERİNDEN DUYGUSAL RÜZGARLAR Katıldığı festivallerden ödüllerle dönen Hong Kong yapımı Sade Bir Hayat / A Simple Life adlı filmde bir hizmetçiyle genç bir adamın aile ilişkisi beyazperdede hayat buluyor. Filmin gösterimi Fitaş 4’te saat 19.00’da yapılacak. İş çıkışı salonu dolduracak olanları bir de süpriz bekliyor, filmin yönetmeni Ann Hui sinema serüvenini paylaşmak ve filmiyle ilgili soruları yanıtlamak üzere gösterimin hemen ardından festival takipçileriyle buluşacak. 

 

BitamBiöğrenci PROJESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR Gençleri ve çocukları da İstanbul’un kültür ve sanat hayatının bir parçası haline getirmeyi ilke edinen İKSV’nin sosyal sorumluluk projesi BitamBiöğrenci devam ediyor. Proje kapsamında otuz öğrenci bugün NTV Belgesel Kuşağı’nda gösterilecek Michael Radford’un Michel Petrucciani adlı filmiyle buluşacak.

 

YORUMLAR

Ziyaretçi Gönder

Gezinti

İletişim
Bize Yazın:


Gönder Max. 1000 karakter
Populer Sinema: #txt
Mesaj Gönder:
Gönder Max. 1000 karakter