Popüler Sinema

Paylaş
Haberler

Altın Koza'da ödüller sahiplerini buldu!

Altın Koza'da ödüller sahiplerini buldu!
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivalii'de ödüller sahiplerini buldu.

Çukurova Üniversire Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Şebnem Dönmez ile Mehmet Aslan’ın yaptığı ödül töreni, ünlü sanatçıların kırmızı halıdan geçerek tören alanına gelmesiyle başladı. Törenin açılışında Türk sinemasında çeşitli filmlerin soundtrack dinletisi yapıldı.

 

Gecede, "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması" ve "Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması"nda derece alan filmlere Altın Koza heykelciklerinin verilmesinin ardından 14 filmin yarıştığı büyük ödüllerin dağıtımına geçildi.

 

Törende, "En İyi Film Ödülü"ne yönetmenliğini Nesimi Yetik’in yaptığı "Toz Ruhu" filmi aynı zamanda "En İyi Erkek Oyuncu" ile "En İyi Sanat Yönetmeni" ödüllerini de aldı.

 

Festivalde "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Müzik", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Kurgu ödüllerini "Deniz Seviyesi" filmi kazandı.

 

Yönetmenliğini Onur Aydın’ın yaptığı "Silsile" filmi, "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", "En İyi yardımcı Erkek Oyuncu" ile "Umut Veren Erkek Oyuncu" kategorilerinde ödül kazandı.

 

 

ÖDÜL LİSTESİ

 

- En İyi Film Ödülü: Toz Ruhu (Nesimi Yetik)

 

- Yılmaz Güney Ödülü: Neden Tarkovski Olamıyorum? (Murat Düzgünoğlu)

 

- Adana İzleyici Ödülü: Yağmur: Kıyamet Çiçeği (Onur Aydın)

 

- En İyi Yönetmen Ödülü: Deniz Seviyesi (Nisan Dağ - Esra Saydam)

 

- En İyi Senaryo Ödülü: Balık (Derviş Zaim)

 

- En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Seviyesi (Damla Sönmez) - İçimdeki  Balık (Deniz Özdoğan)

 

- En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Deniz Seviyesi (Ahmet Rıfat Şungar) - Toz Ruhu (Tansu Biçer)

 

- En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Deniz Seviyesi (John Wakayama Carey)

 

- En İyi Müzik Ödülü: Deniz Seviyesi (Kyle Woodworth)

 

- En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Toz Ruhu (Osman Özcan)

 

- En İyi Kurgu Ödülü: Deniz Seviyesi (Özcan Vardar Bilgin)

 

- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Silsile (Esra Bezen Bilgin)

 

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Silsile (Serkan Keskin)

 

- Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Nergis Hanım (Begüm Akkaya)

 

- Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Silsile (Aytaç Uşun)

 

- Film Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Neden Tarkovski Olamıyorum? (Murat Düzgünoğlu)

 

- SİYAD En İyi Film Ödülü: Yağmur: Kır Çiçeği (Onur Aydın)

 

- Jüri Özel Ödülü: Nergis Hanım - Toz Ruhu - Yağmur: Kıyamet Çiçeği (Settar Tanrıöğen)

YORUMLAR

Ziyaretçi Gönder

HABERLER

Ankara Film Festivali’nin Onur Ödülleri A...

Ankara Film Festivali’nin Onur Ödülleri A...

Gezinti

İletişim
Bize Yazın:


Gönder Max. 1000 karakter
Populer Sinema: #txt
Mesaj Gönder:
Gönder Max. 1000 karakter