Popüler Sinema

Paylaş
Haberler

53. SİYAD ÖDÜLLERİ ADAYLARI BELİRLENDİ!

53. SİYAD ÖDÜLLERİ ADAYLARI BELİRLENDİ!

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin 11 daldaki adaylarını belirledi. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan Nasipse Adayız ile En İyi Erkek Oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan Nuh Tepesi 10’ar adaylık elde ettiler. Nasipse Adayız’ın yönetmeni, senaristi ve başrol oyuncusu Ercan Kesal, En İyi Yönetmen, En İyi Senarist ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında üç adaylık elde etti. 

 

SİYAD üyelerinin 2020 yılında Türkiye’de sinemalarda gösterilen tüm yerli yapım filmler üzerinden yaptığı oylama sonucunda En İyi Film başta olmak üzere 11 dalda beşer aday belirlendi. Oylama sonucuna göre toplam 14 film en az bir adaylık elde etti.  53. SİYAD Ödülleri için adaylık elde eden filmler ve adaylık sayıları şöyle: Nasipse Adayız (10), Nuh Tepesi (10), Bozkır (8), Bina (5), Kronoloji (4), Peri: Ağzı Olmayan Kız (4), Kovan (3), Biz Böyleyiz (2), Eltilerin Savaşı (2), Karakomik Filmler 2 (2), Sıfır Bir (2), Aether (1), Aşk Tesadüfleri Sever 2 (1), Kapan (1). 

 

Belgesel, kısa film ve fantastik film dallarındaki SİYAD ödülleri adayları önümüzdeki günlerde belirlenecek.  

 

Tüm dallarda 53. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’ni kazananlar ise SİYAD üyelerinin yapacağı ikinci tur oylamanın ardından Mart ayında yapılacak törende açıklanacak. 

 

 

 

53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin 11 daldaki adayların tam listesi: 

 

 

 

EN İYİ FİLM  

 

Aether                        

 

Bina                             

 

Bozkır                         

 

Nasipse Adayız       

 

Nuh Tepesi               

 

 

 

EN İYİ YÖNETİM  

 

Orçun Behram / Bina                                

 

Cenk Ertürk / Nuh Tepesi      

 

Eylem Kaftan / Kovan                              

 

Ercan Kesal / Nasipse Adayız                 

 

Ali Özel / Bozkır                        

 

 

 

EN İYİ SENARYO  

 

Ali Aydın / Kronoloji                 

 

Cenk Ertürk / Nuh Tepesi      

 

Can Evrenol, Kutay Uçum / Peri: Ağzı Olmayan Kız                             

 

Ercan Kesal / Nasipse Adayız                 

 

Ali Özel / Bozkır                        

 

 

 

EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI  

 

Merve Dizdar / Eltilerin Savaşı              

 

Cemre Ebüzziya / Kronoloji                     

 

Gupse Özay / Eltilerin Savaşı                 

 

Elif Sevinç / Peri: Ağzı Olmayan Kız                       

 

Meryem Uzerli / Kovan         

 

 

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI  

 

Ali Atay / Nuh Tepesi                                

 

Haluk Bilginer / Nuh Tepesi  

 

Ercan Kesal / Nasipse Adayız                 

 

Mücahit Koçak / Bozkır          

 

Cem Yılmaz / Karakomik Filmler 2       

 

 

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI  

 

Hande Doğandemir / Nuh Tepesi         

 

Özay Fecht / Peri: Ağzı Olmayan Kız  

 

Hümeyra / Biz Böyleyiz          

 

Nazan Kesal / Nasipse Adayız 

 

Selin Yeninci / Nasipse Adayız 

 

 

 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI  

 

Tansu Biçer / Kronoloji            

 

Çağlar Çorumlu / Karakomik Filmler 2                  

 

İnanç Konukçu / Nasipse Adayız 

 

Mehmet Özgür / Nuh Tepesi                 

 

Hakan Emre Ünal / Bozkır     

 

 

 

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ  

 

Barbu Balasoiu / Nasipse Adayız          

 

İlker Berke / Kapan                                   

 

Federico Cesca / Nuh Tepesi                  

 

Ümit Çakmaksoy / Bozkır                       

 

Engin Özkaya / Bina                                 

 

 

 

EN İYİ MÜZİK  

 

Esat Bargun, Uğur Ataş / Sıfır Bir                            

 

Ozan Çolakoğlu / Aşk Tesadüfleri Sever 2                            

 

Can Demirci / Bina                                     

 

Emir Ersoy / Kovan                                     

 

Nilipek / Biz Böyleyiz               

 

 

 

EN İYİ KURGU  

 

Ali Aga / Nasipse Adayız       

 

Naim Kanat / Sıfır Bir                                 

 

Yorgos Mavropsaridis / Nuh Tepesi    

 

Ali Özel, Mahmut Aran, Yakup İnanlı / Bozkır                     

 

Jan Ruschke, Selda Taşkın / Kronoloji                   

 

 

 

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ  

 

Ufuk Bildibay / Bina                                   

 

Elif Domaniç / Peri: Ağzı Olmayan Kız                                    

 

Oya Köseoğlu / Nasipse Adayız            

 

Ahmet Yesevi Özel / Bozkır                    

 

Seda Saçlı / Nuh Tepesi         

Etiketler: SİYAD

YORUMLAR

Ziyaretçi Gönder

HABERLER

2021 BAFTA Ödülleri sahiplerini buldu!

2021 BAFTA Ödülleri sahiplerini buldu!

Gezinti

İletişim
Bize Yazın:


Gönder Max. 1000 karakter
Populer Sinema: #txt
Mesaj Gönder:
Gönder Max. 1000 karakter